Putkilankarasia AP6
Jakorasian liitinosa on 5-napainen. Max. johdinmäärä/liitin 4 x 2,5 mm² tai 6 x 1,5 mm². Rasiassa on 6 kpl sivuaihioita ja 2 kpl pohja-aihioita.
Rasian liitinosan saa myös pois, joten rasiaa voi käyttää myös muilla liittimillä tehtyjen liitosten peittämiseen.
ABB Impressivo 26mm pintakojerasia IP21/IP44 (pintakehyksille)
Pintakojerasian ja pintakehyksien 172xS85-8x ja 172xS100-8x avulla voidaan asentaa Impressivo uppokalusteita pintaan. Asennus on roiskevesitiivis (IP44) pistorasioiden osalta, jos käytetään läppäkannellisia keskiöitä 20ECK-xx tai 302ECK-xx. Käytettäessä ruuvikiinnitteisiä vipurunkoja 2474 tai 2475 saadaan myös kytkin- ja painonappiasennukset roiskevesitiiviiksi. Muiden kalusteiden osalta vesitiiveys määräytyy käytetyn uppokalusteen tiiveyden mukaan.
Muista pintakehys. Löydät kehykset sivun oikeasta reunasta sekä alhaalta
ABB Impressivo 85mm lista-asennuskotelo
intakotelon avulla voidaan asentaa Impressivo uppokalusteita pintaan. Kotelon asennussyvyys ei riitä elektronisille tuotteille kuten säätimille. Valmistettu korkealaatuisesta ja kestävästä muovimateriaalista. Pinta on kiiltävä ja helppo pitää puhtaana. Puhdistus tavanomaisilla miedoilla kotitalouden pesuaineilla. Puhdistamiseen ei saa käyttää tolua ja voimakkaiden liuottimien käyttöä on varottava.
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.